Maska przeciwgazowa MP-11/1

Producent:

Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych "FASER" S.A.

   

Półmaska MP-11/1 stosowana łącznie z wkładem pochłaniającym lub filtracyjnym, przeznaczona jest do ochrony dróg oddechowych użytkownika podczas pracy w pomieszczeniach zapylonych lub w atmosferze skażone substancjami toksycznymi.

Użyłem tej maski w środowisku zapylonym. Moje obserwacje można ująć w dwóch grupach:

  • Komfort używania - otóż zakładanie maski jest niezwykle łatwe. Po wyregulowaniu nagłowia można błyskawicznie założyć maskę MP-11/1. Maska może być używana jedynie w pozycji pionowej. Każde pochylenie się użytkownika powoduje odchylenie sie maski od twarzy i rozszczelnienie pomimo faktu, że maska nie jest ciężka. Można więc powiedzieć, że ruchy w pionie są ograniczone. Zdejmowanie maski jest równie łatwe jak jej zakładanie. Dłuższe używanie maski, zwłaszcza w okresie letnim powoduje dość obfite pocenie i zawilgocenie części twarzowej. Natomiast rodzaj gumy jak również kształt uszczelnienia jest tak dobrany, że nie powoduje uczucia dyskomfortu.
  • Oddychanie - maska umozliwia łatwe oddychanie. Pochłaniacz jest tak dobrany, że opory w oddychaniu są minimalne. Używając maski nie wyczuwałem zapachów. Ogólnie mówiąc czułem się w niej całkiem dobrze i mogłem wykonywać pracę dość długo. Daje się zaobserwować doskonałą pracę zaworów wydechowych. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszcenie pochłaniacza w gumowej komorze uszczelniającej.

Moja ogólna ocena tej maski jest dobra.


 

Posiadam jedną maskę przeciwgazową MP-11/1

 
Maska 1
Rok produkcji: 1999 Rozmiar: -

Moja maska przeciwgazowa MP-11/1 jest w idealnym stanie. Jest nowa, użyłem jej raz tak jak opisałem na wstępie w celach edukacyjnych.

Widok z boku Widok z przodu Widok z boku
Widok z boku Widok z przodu Widok z boku
Powrót do góry strony